Načítavam stránku...
30. výročie programu Erasmus+ sme oslávili súťažou fotografií študentov zo študijných pobytov. Študenti posielali fotografie do kategórie Škola, Krajina a Ľudia. Predseda hodnotiacej komisie, fotograf, cestovateľ a producent Oliver Filan svojim odborným okom diela posúdil, a odovzdal ceny.
Už druhýkrát sa organizovalo podujatie Day@Henkel, kde naši študenti navštívili priestory spoločnosti Henkel a absolvovali zaujímavé prednášky. Jedným zo speakrov bol aj generálny riaditeľ HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o., pán Christian Schulz.
Zo spoločnosti Heinekej Slovensko, a.s. bol na našej fakulte prednášať pán Jan Franek. Témou prednášky bolo Supply chain: logistika - "rola človeka vo víre technológii"
O svoje podnikateľské skúsenosti sa s našimi študentmi prišiel podeliť víťaz Študentskej podnikateľskej ceny 2016 Tomáš Brngál zo spoločnosti Virtual Medicine s.r.o.
Na prednáške z CRP sme privítali p. Magdalénu Dobišovú, General Director, Skanska SK a.s.
Po dlhšom čase nás svojou návštevou opäť poctil pán Radim Jančura zo spoločnosti RegioJet a.s.
Na prednášku z predmetu logistika k nám zavítala Ing. Alžbeta Korčeková zo spoločnosti BUREAU VERITAS SLOVAKIA, spol. s r.o.
Vo vilke na Horskom parku sa stretlo vedenie fakulty so Študentským parlamentom FPM. Zo stretnutia vyplynuli nové výzvy a perspektívny budúci vývoj vzájomnej spolupráce.
O tom, ako vytvoriť úspešný biznis nám bol porozprávať Zdenko Hoschek z portálu ZlavaDna.sk. Kto nestihol prednášku, môže si pozrieť krátky rozhovor so Zdenkom.
Na pôde FPM nás pocitla svojou návštevou pani Lucia Šicková zo spoločnosti Pixel Federation, ktorá zaujímavo porozprávala o spoločnosti, v ktorej pracuje. Jej manžel, p. Šimon Šicko, riaditeľ tejto spoločnosti, sa nedávno stal manažérom roka.
Na prednáške z predmetu Corporate Responsibility in Practice sme privítali p. Miriamu Letovanec zo spoločnosti Philip Morris Slovakia s.r.o.
Výskumný projekt s názvom Podnikateľský model a stratégie startupov bol spustený v roku 2015 pod vedením prof. Šte­fana Slá­vika.
Na dnešnej prednáške z predmetu Corporate Responsibility in the Practice sme privítali Natáliu Vaškovú zo spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s.
O svoje skúsenosti sa so študentmi FPM prišiel podeliť Stanislav Krcho zo spoločnosti Kompozitum s.r.o., ktorá svoje výrobky predáva aj na rýchlovlaky do Číny.
Na pôde Fakulty podnikového manažmentu sa už po druhýkrát otvoril kurz Skills for Success from University to Workplace, tentokrát v slovenskom jazyku.
Uchádzači o štúdium na FPM mali možnosť stretnúť sa s predstaviteľmi fakulty a diskutovať či už o prijímačkách, ale aj o štúdiu na našej fakulte.
Fakulta podnikového mamanžmentu EUBA organizovala 31.1.2017 vedecký seminár na tému Industry 4.0 a Corporate Foresight. Projekt bol financovaný z prostriedkov International Visegrad Fund.
Vyhodnotenie výberového predmetu IBM finančné centrá sa spolu so záverečnými prezentáciami uskutočnilo priamo v sídle spoločnosti v Tower 115.
Absolventom výberového predmetu Skills for Success from University to Workplace, ktorý sa realizoval v spolupráci s BSC Forum, boli slávnostne odovzdané certifikáty za prítomnosti vedenia FPM.
Náš hosť je spolumajiteľ spoločnosti LittleLane, a.s. a absolútny víťaz súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2016. Prednáška bola zorganizovaná v s polupráci s JCI Slovensko.
Študentský parlament FPM v spolupráci s vedením fakulty zorganizoval pre študentov a zamestnancov stretnutie pri vianočnom punči.
Po úspešnom minulom ročníku, sme pripravili, v spolupráci so Združením mladých podnikateľov Slovenska, ďalšie pokračovanie zaujímavého podujatia v rámci Globálneho týždňa podnikania 2016. V stredu 30.11.2016 sme privítali týchto spíkrov: Matej Varga (Subway), Ján Šalát (Verve), Michal Káčerik (SaferPass), Juraj Porubčan (Fincentrum).
Po úspešnej prednáške, ktorá sa na pôde FPM konala minulého roku, sme opäť priniesli prednášku nášho hosťa z praxe - Martina Basilu zo spoločnosti Brain:IT, ktorý stojí za viacerými zaujímavými start-up projektmi. Náš hosť sa zároveň podieľal na implementácii eGovernmentu na Slovensku a má bohaté skúsenosti zo sektora IT.
22.11.2016 prebehlo posledné stretnutie v rámci výberového predmetu Skills for Success, ktorý bol zabezpečovaný firmami združenými v BSCF. Išlo o pilotný projekt, ktorý budeme ďalej rozvíjať. Študenti v rámci záverečnej prezentácie ukázali, čo im predmet dal. Prezentácie boli hodnotené na vysokej úrovni.
Powered by Phoca Gallery
FaLang translation system by Faboba

Partneri fakulty

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?